Jaký je asi život s jedním kufrem?

3. září 2012 v 17:19 | eM Gee |  Výflusy
Poslední dobou pořád narážím na články o intru neboli internátě. Jak už virtuálním (RPG Bradavická škola čar a kouzel) a nebo skutečném (zkušenosti, rady). Nevyhledávám je, prostě se tak nějak samy objevují. A tak jsem začala přemýšlet. Jsem natolik samostatná, abych to zvládla? Věřím, že ano.
Koneckonců, jsem pořádná, nekonfliktní, tichá a pro kolektivní lidi nějakým záhadným způsobem neviditelná a nedůležitá. Navíc, soužití s mladší sestrou mě trochu pocvičilo v trpělivosti. Už pěkných pár let jezdím na různá soustředění a vím, s čím si vystačím i bez čeho se neobejdu.
Jenže soustředění, to je trochu jiné kafe. Kola nebo běžky, pokaždé k tomu potřebujete akorát funkční prálo, mojru (moiru?) a dostatek čistých ponožek. (stručně a nekompletně řečeno). Tam jsou potřeba věci a oblečení na sport, pokud možno obnošené, aby nebyl problém, když si podpálíte triko a vyválíte se v hnoji, zatímco když jde člověk do školy, města...
A tak sedím ve svém pokoji, zírám na baleríny, které jsem si do školy pořídila místo tradičních ortopedických pantoflí a přemýšlím, co bych dělala, kdyby se můj život musel vejít do jednoho kufru. Harry Potter přece měl jenom jeden kufr, ne?
Když vidím všechny ty letošní učebnice, které zabraly místo mým drahocenným knížkám na celé jedné polici, počítám boty, které bych si vybrala a tahám tlustý svetr, no do jednoho kufru by se to nevešlo.
A co bych tam pila? Bytostně nesnáším vodu z kohoutku (z osobních důvodů) a představa, že za mě nebude nikdo nakupovat pet lahve, z toho mě mrazí.
Tak mě napadá, že celoroční soustředění bych asi zvládla líp, než být týden ubytovaná někde s lidma, které neznám, na jednom pokoji a chodit do školy.
Na jednokufrový život nemám tak kombinovatelné oblečení. Na jednokufrový život mám příliš mnoho elektroniky. Na jednokufrový životnemám potřebnou přípravu.
Proč já to tu vlastně plkám, když zůstávám doma a vesele si chodím na gympl?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama