Taky si myslíte, že vyhrát několik medailí je sobecká sprosťárna?

10. srpna 2012 v 23:55 | eM Gee |  Výflusy
Doporučuju přečíst a pak mi napsat, co si o tom myslíte. Těm sportovně založeným bych doporučovala připravit si kyblík a kapesníčky, čeká vás buď bolestivý vstup do nesportovní reality nebo nával nevolnosti.
Jestli byste si ten článek přečetli, byla bych vám vděčná, kdybyste si přečetli i můj názor na to. Pokud se mnou nesouhlasíte, tak to napište. Jestli budete jenom pochlebovačně kývat, nemá pro mě váš názor hodnotu. Takže si to pěkně rozmyslete, pohodlně se usaďte a klikněte na odkaz nahoře.


Milá paní redaktorko,
ptám se, co brání nadějnému fotbalistovi, aby se kvalifikoval na hod oštěpem, 100 metrů běhu, maraton, nasadil si sluchátka a "odrapoval" si kopnout do míče?
Raději si odpovím: Protože kdyby měl skloubit všechny tyto tréninky na vrcholové úrovni, musel by trénovat 24 hodin denně, pokaždé na jiném sportovišti, s jiným specializovaným trenérem, zkolaboval by. Kdyby to ovšem zvládl a podařilo se mu umístit se ve všech těchto sportech na stupních vítězů, napsala byste, že si má ten sobec vybrat jen jeden ze svých sportů, protože je to přece nefér, když vyhraje tolik medailí, zatímco nikdo jiný ne?
No a co, že může plavec vyhrát docela dost. Je prostě dobrý. Mezi jednotlivými styly je takový rozdíl, jako ve vrhu oštěpem, kladivem, koulí... Pokaždé je to na dálku, vždycky se něčím hodí, jenže trénink každé jednotlivé z těchto disciplín je-odvažuji se říct i jako laik-úplně jiný.
Jediné, v čem mají plavci výhodu, je fakt, že pokaždé plavou v bazénu a trenér je může naučit všechny čtyři styly (ačkoliv ten, který plave jen kraul, bude ve své disciplíně lepší než někdo, kdo plave všechny styly a ten druhý ho potom předplave v prsou). Plavec si nemusí tvořit vazbu na více trenérů a může se tak lépe soustředit.
A jestli chcete skrouhnout tu hromadu tratí a způsobů? OK, ale nejdřív si sama zakažte psát dvaceti písmeny abecedy a dýchat častěji než třikrát za den.
Zavrhnout plavecké způsoby a tratě a nahradit je jedním závodem, to je jako fouknout do flétny a vědět, že kdyby mi to nějaký nehudebník nezakázal, mohla bych zahrát nějakou hezkou melodii, jako učit se jen sčítat a odčítat, protože rovnice jsou prostě nadpočet, zbytečné a nudné.
Ha ha ha. Říkám na tento článek. Ha ha ha. Kdybych se nesmála, musela bych brečet. A kvůli vám brečet nebudu. Akorát, až se mi zase bude motat hlava, nebudu cítit ruce ani nohy a přede mnou bude čekat dalších dvě stě metrů motýlkem, vzpomenu si na vás a najdu v sobě sílu pokračovat, neboť, kdo ví, třeba se jednou setkáme na potápějící se lodi, a zatímco vy budete mluvit o tom, jak skvěle zvládáte atletiku a florbal, já už budu kilometr daleko a v bezpečí, klouzat vodou jako ryba, vznášet se na hladině, dělat neomylná tempa a nebudu cítit potřebu zastavit se a plavat něčím jiným jenom proto, že jsem toho schopna plavat víc a lépe.
A jestli vám vadí, že má plavání hodně prostoru na olympiádě? A kdy jste prosím naposledy viděla ve zprávách něco jiného než fotbal? Kde jinde máte nějakou zmínku o plavání? Je to jednou za čtyři roky, dívat se na to nemusíte, každý sport a disciplína dostane svůj prostor, tak nám to prosím nechte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silent sorrow Silent sorrow | Web | 12. srpna 2012 v 21:28 | Reagovat

Lidé kritizující něco, o čemž nemají ani potuchu jsou stejní jako masařka sedící na hovně. (reakce na odkaz)
Jen pokračuj ve své zálibě a třeba tohle jednou řekneš do kamery a tvůj názor se dozví všichni lidé světa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama