Plavec na suchu to má horší než ryba na suchu...

10. července 2012 v 14:49 | eM Gee |  Výflusy
...protože by byl schopen se zvednout a do toho bazénu jít, ale je línej, línej, línej.
Takže jsem vydržela týden bez tréninku. Víc ne (díkybohu). Včera (pondělí) jsem šla na plavečák a necelou hodinu se tam cachtala na kondiční dráze. Málem jsem přivodila infarkt pár aktivním staříkům, když jsem se vrhla do vody, začala plavat kraula a všechny je předjela. Pak jsem se začala vesele a napůl šíleně smát do vody (což znamenalo, že se musím častěji nadechovat), protože ten hedvábný dotek hladiny, bublinky, které jsem vydechovala a které se za mnou tvořily, ten pocit, kdy víte, kam položit ruku, a ona projede vodou jako máslem a nezpomalí vás, pravidelnost kachliček... lidi, mně to tak strašně chybělo! Div jsem ten bazén neobjala.
A z čiré rozjařenosti jsem si ke konci "tréninku" (sestavila jsem si ho sama na místě, obdivujte mě :D) dala několik bazénů motýlkem. A to byl naprosto NAPROSTO bombastický pocit.


Najednou letíte. odrazíte se od stěny, párkrát provlníte pod vodou, ruce, spojene v natažení před vámi, bez problémů prorážejí vodu. A potom zaberete. Ruce jako by necítily únavu, bolest, nic. Cítíte, jak jste poskočili dopředu, jak se vám voda přizpůsobuje, jak spolupracuje. Při dalším záběru se vynesete nad hladinu a nedechnete se. Pak se noříte zpátky. Ruce, paže, hlava a ramena. Celé tělo jako by následovalo hlavu a ramena. Zaplní vás euforie. Zkusíte přidat. Další záběr, opět se zrychlíte. Máte chuť se smát. Jste šťastní. Jste rychlí jako myšlenka, ladní jako delfín. Pomalu vás začínají bolet ramena, ale to není důležité. Cítíte se volní, jen se vznést. Pár dalších záběrů, provlnění, nádech, další provlnění... Jste tady a teď. Neplavete delfína, ale celé vaše tělo je teď definicí tohoto stylu. Nezáleží na vzdálenosti, únavě, překážkách. Ty překonáte. Teď na tom nezáleží. Plavete. :)
Fotka ze závodů (2012) jsem to já. nekopčit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claris* Claris* | Web | 11. července 2012 v 12:31 | Reagovat

geniální článek! krááásně napsané :)) a takhle já to mám s tancováním, teď přes prázdniny si připadám, jako bych úplně ztuhlá a byla taková mimo svojí kůži :/ Díky bohu, že si obden aspoň dám ten kilometřík :D (ano Majdo, chodim plavat, světe div se :DDD)
A díky za přihlášení!))

2 eM Gee eM Gee | E-mail | Web | 11. července 2012 v 13:01 | Reagovat

[1]: kilometr už je dost dobrý :) Krásně uvolní a na udržení kondičky naprosto stačí :). Stejně je to ale jiný kafe, než když nad člověkem stojí trenér a komanduje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama