Květen 2012

A ptej se sama sebe. Co jsi udělala, aby neodešel?

24. května 2012 v 21:46 | eM Gee |  Vrakoviště
Usmála se. Pracovali spolu. Nadhodila téma. Odpovídal. Duše se jí tetelila blahem, když spolu mluvili a usmívali se na sebe. Pak ale slyšela z vlastních úst, jak ničí celý rozhovor. Jako vždy. Jako dřív. Nikdy nechtěla být s někým. Vždy byla raději sama. Bolelo to méně. A teď, když konečně našla někoho, komu věřila a o kom věděla, že od něj nepřijde bolest, někde hluboko v ní se vzepjala její stará osobnost. "skonči to" vrčela temnota. Ale její srdce, ani duše neposlechla, a tak se pokusila něco říct. Jenže sama sebe slyšela říkat: "To je jedno, zapomeň na to. Stejně jsem tam nikdy nechtěla." Navenek to nevypadalo, že by se něco změnilo. Pořád se usmívala, ale s krátkým pozdravem odcházela. Nechtěla odejít. S každým dalším krokem si uvědomovala, že ten předtím byl špatný. Že by to chtěla vrátit. Jenže to nešlo. Když konečně její stará osobnost usoudila, že ta nová už nic nezmůže, přenechala jí vládu nad tělem. Na dívčině duši se objevil nový šrám, když se otočila a viděla, jak se on zmateně otáčí a odchází. Její obličej už nebyl usměvavý, ale bolestný.
"Proč jsi to udělala?" ptala se plačky sama sebe
"Nechtěla jsi ho zatěžovat sama sebou. Nechtěla jsi být na obtíž"
"Ale vždyť jsme si hezky povídali. Konečně se trochu rozmluvil"
"Čeho je moc, toho je příliš"
"Co když mu nejsem na obtíž? Vždyť byl takový usměvavý. Jako by byl rád, že s ním mluvím"
"To se ti jen zdálo. A měla jsi ještě uklidit tu krabici. Práce nepočká. Povídat si můžete potom"
"Proč jsem nemohla zůstat a dozvědět se víc?"
"A co kdyby ses dozvěděla něco, co jsi nechtěla?"
"Ale, proč musím být sama? Proč nesmím mít jediného kamaráda?"
"Přátelství bolí. Láska bolí. A ty nemáš ráda bolest. Bolest je zbytečná."
"A proč, proč tedy to bolí i teď? Proč to bolí jen tehdy, když se do všeho vmísíš ty?"

(podle skutečné události)

23. výflus-Červený trpaslík

19. května 2012 v 18:58 | eM Gee |  Výflusy
krátké subjektivní sdělení:
1. série bezkonkurenčně nejlepší
2., 3., 4., 5., 6., a 8. série jsou prima
7. série je celkem na nic
ale naprosto, naprosto a totálně nejslabší je série 9. Milovala jsem ty nedokonalé počítačové efekty, ten příběh, ty postavy...
Devátá řada už není vtipná, připadá mi přehnaná, nepodařená. A vidět Listera, Rimmera a Kocoura po devíti letech, z toho se dlouho nevzpamatuju.
Bože můj, máte-li rádi Trpaslíka, kašlete na devítku. závěr osmé série je prostě konec a tak to taky berte. nekažte s iluze
(dojem po shlédnutí prvního dílu deváté série)

Ok, druhý díl, když už si zvyknete na ty postavy a kameru, je už lepší. A třetí díl má docela fajn zakončení. Přesto si myslím, že nejlepší zakončení je v osmé sérii (Rimmer nakopne smrtku), a třídílná devátá řada už je prostě přehraná.
Prostě a jednoduše, mám na to stejný názor jako na Sněženky a machři po 25 letech.

nemám ráda bikiny

13. května 2012 v 12:18 | eM Gee |  Výflusy
Řekněte si, že jsem staromódní. Řekněte si, že jsem divná. Ale já prostě bikiny nesnáším.
Napíšu to necitlivě. Myslím si o sobě, že jsem docela hezká. Mám normální vlasy, prsa tak akorát, jak si myslím, že by měla být, měřím sto sed

Nemyslete si, že jsem jedna z těch anorektických kravek, která si myslí, že vypadá příšerně a bojí se ukázat v dvoudílných plavkách, protože ještě dost nezhubla. To ne. mdesát centimetrů, vážím padesát kilo, mé břicho je ploché a moje nohy docela dlouhé. Tak. Ano, mám o sobě dost vysoké mínění. A přesto nemám ráda bikiny.
Mě prostě přijde hloupé v patnácti letech ukazovat všechno maso, které mám.
Proč by mi měl někdo čučet do dekoltu?
Co se bikin týče, vadí mi tenhle styl. dva trojúhelníčky na provázcích. Čím jsou špatné? Prsa sice zakryjí, ale já se nechci cítit jako mořská panna, která se zakryje mušlemi. Tedy tím nejmenším, co jde.
Ostatní lidé, kteří plavou, s tím problém nemají. Taky jsou to jenom holky a přeci se chtějí líbit klukům, ukázat se, předvést.
Myslím, že klukům by mohlo stačit, když si na sebe vezmu dvoudílné sportovky. Ty sice odhalují břicho, ale alespoň mají solidní vršek, kde nic není vidět. Copak jsem nějaká sexbomba, abych se měla ukazovat?

Tímto nechci útočit na ty, kteří mají bikiny rádi. Opalovačky se mi líbí a někomu opravdu sluší. Troufám si tvrdit, že sluší i mně. Ale je mi proti srsti, že odhalují příliš mnoho masa.