ulomený nehet, aneb proč nenávidím svůj jediný lak na nehty

8. dubna 2012 v 20:48 | eM Gee |  Výflusy
Když jsme dnes přijeli domů od babičky, věděla jsem naprosto přesně, proč chci s rodiči pokračovat dál a jet na nákup, místo abych se nechala vysadit před domem. Včera se mi při pečení mazanců ošklivě zatrhl nehet, a jelikož nejsem zrovna fanynka kosmetiky, nenašla jsem doma nic, co by mi pomohlo ten zatrhávající se kousek udržet v celku. Tedy měla jsem plán, že vyrazíme a já se porozhlédnu po nějakém fajn bezbarvém laku (zaprvé, na barevné nemám odvahu. Za druhé, obvykle si nehty nelakuji, za třetí…a to je jedno).
Jak už to tak bývá, můj plán selhal. Byla jsem pověřena hlídáním mladší sestry a vykopnuta před dveřmi. Pak už jsem se jenom stresovala, jak moc to tentokrát bude špatné. Obvykle, když si něco nevyberu sama, je z toho katastrofa na pátou.
Nevím, jak dnes, ale i tak mě přípravek, který jsem obdržela, zklamal, pobouřil, a ještě teď mám nutkání se rozbrečet. Jo, je to kravina. Vím. Ale když si nehty nekoušete od školky, pečlivě se o ně staráte, aby byly hezky zapilované, čisté, ani krátké, ani dlouhé… no nenaštvalo by vás, kdybyste získali supr dupr lak "anti bite treatment" proti kousání nehtů?
Myslím, že ve svých patnácti mám trochu právo se za něco takového v mém malém kosmetickém repertoáru stydět. Přeci jen, patnáctiletá slušňačka a kousat si nehty?
Nikdy nikdy nikdy! Fuj, hnus, bléééééé! Vždyť mně se dělá zle už jenom ze slov "kousání nehtů" o tom příšerném zvuku, když se nehet ukousne, ani nemluvím!

Prostě a jednoduše, kdybyste považovali kousání nehtů za vraždu a ušpinění učebnice za těžké ublížení na zdraví, navíc byste seděli s někým, komu je to šumák… vás by netraumatizovalo, že jediný lak, který vlastníte, je antikousací?
PS: nemám nic proti kousání nehtů, je-li zdůvodněno nějakou rozumnou výmluvou. Samozřejmě, že chápu, že když si někdo ulomí nehet, je nutné ho-za absence pilníku či nůžtiček-nějak zpacifikovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 9. dubna 2012 v 10:14 | Reagovat

Já používá bezbarvý lak na nehty, a musím říct, že je opravdu dobrý [od Gabriella Salvete, má na sobě nápis SILK STRONG].
Taky si na své nehty dávám pozor, aby byli vždy pečlivě zakulacené, ne moc dlouhé a aby za nimi nebyla špína.

2 eM Gee eM Gee | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 10:15 | Reagovat

[1]: jsi můj člověk :D. Až se k tomu dostanu, po tom laku se podívám. Dík za radu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama