Duben 2012

nadpis netřeba

22. dubna 2012 v 19:52 | eM Gee |  Výflusy
Když už si myslíte, že je po všem, dostanete ránu přímo mezi oči.
Já tak strašně moc nechci být sama.
dusím se
bojím
je mi zima
A není tu nikdo, kdo by mě obejmul a utěšil.

zato jinde
nějaké
ony
mají je
draply je a nepustí-ani já bych je nenechala jít
sakra.
ale
proč už jsou rozebraní?

Nevěřím
na ty kecy
že se někdo vždycky najde
že na každého čeká
pan ideální
jsou to jen prázdná slova
oni už tu nejsou
zbývá
jen
zoufalství

Já nechci být sama
ale
není tu ten
kdo by to pochopil.

Proč mám tak zpřelámatelné srdce?

není to pokus o báseň

Vážení rodičové

20. dubna 2012 v 14:47 | eM Gee |  Výflusy
Chtěla bych vás jménem mojí puberťácké generace požádat, abyste svým dětem od malička vštěpovali základy slušného chování a
NEVYCHOVÁVALI TAKOVÝ KRETÉNSKÝ FAKANY, JAKÝ VIDÍM PŘED NAŠÍ ŠKOLOU!

je to hrůza, když slyším třináctiletého kluka, jak se projevuje "hele vole, jdem si zapalit cígo" a vytahuje krabičku cigaret, přičemž taková věta je tím nejlepším, co ze sebe dokáží vysoukat.

myslím, že by děti neměli dostat nic zadarmo. všichni tihle volové na sobě mají děsně kůl hadry, kalhoty u kolen, jejich slovník by měl být kompletně vypípán a v ruce, popřípadě vykukující z kapsy těhle in kalhot dotykové mobily.
Tihle haranti v životě neslyšeli, že se zdraví "dobrý den", že mají děkovat, ani o tom, že by měli doma pomáhat. O sportu slyšeli z televize a pracovitost je u nich sprosté slovo.

Lidi, to chcete, aby vás reprezentovala tahle generace?

Ještě není pozdě. Dokud jsou malí, je možné to zastavit. Je možné jim ukázat, že takhle to nelze.
A co, možné, je to nutné! protože zatímco nadávání a kouření ve třinácti ještě nevypadá tak tragicky, přeroste to. A to tak, že hodně.

NEDOPUSŤTE TO!

ps: jedná se o dvacátý výflus na tomto blogu

Zastavte to!

9. dubna 2012 v 10:06 | eM Gee |  Výflusy

Tohle asi bude jenom krátký výkřik.
Občas v záchvatu nudy zabloudím na jistý nejmenovaný dívčí web (který prostě nemůžete neznat, působíte-li na blogu). Ano, vím, můžu si za to sama, když se mi to nelíbí, tak to nemám číst a blablabla. Ale s tímhle si prostě nemůžu pomoct.
Někde jsem četla, že cílovou skupinou tohoto dívčího webu jsou holky ve věku 14-17 let. čtěte dobře: 14-17 let
a přitom čím dál častěji narážím na věty typu "měla bys omezit kouření" a "sniž dávku alkoholu". Také vám to přijde podivné, radit dětem, aby přestaly kouřit? Nebo jsem jediná kráva na světě, která je totál out a neví, že se kouří a pije od desíti?
Pokud vím, a věřte, že tímhle jsem si naprosto jistá, je prodej alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let zakázán. A ceduli s tímhle nápisem vidím v každém obchodě (který takové výrobky nabízí)
A teď si to shrňte:
cílová skupina jistého nejmenovaného dívčího webu:14-17 let
kouření, alkoholpřípustný od: 18 let
Nevím, jak vy, ale já se nedopočítám.
Nevadí mi články o sexu, uvítám užitečné rady, jak o sebe pečovat-ačkoli zásobovat se v patnácti miliardou kosmetických přípravků nehodlám-ale tohle, ta obecná představa, že kouřit a pít od dětských let je normální, mě vyloženě sere.
Copak vám přijde normální, vyprávět svým nezletilým vrstevníkům, jak jste se tehdá a támhle ztřískali?

ulomený nehet, aneb proč nenávidím svůj jediný lak na nehty

8. dubna 2012 v 20:48 | eM Gee |  Výflusy
Když jsme dnes přijeli domů od babičky, věděla jsem naprosto přesně, proč chci s rodiči pokračovat dál a jet na nákup, místo abych se nechala vysadit před domem. Včera se mi při pečení mazanců ošklivě zatrhl nehet, a jelikož nejsem zrovna fanynka kosmetiky, nenašla jsem doma nic, co by mi pomohlo ten zatrhávající se kousek udržet v celku. Tedy měla jsem plán, že vyrazíme a já se porozhlédnu po nějakém fajn bezbarvém laku (zaprvé, na barevné nemám odvahu. Za druhé, obvykle si nehty nelakuji, za třetí…a to je jedno).
Jak už to tak bývá, můj plán selhal. Byla jsem pověřena hlídáním mladší sestry a vykopnuta před dveřmi. Pak už jsem se jenom stresovala, jak moc to tentokrát bude špatné. Obvykle, když si něco nevyberu sama, je z toho katastrofa na pátou.
Nevím, jak dnes, ale i tak mě přípravek, který jsem obdržela, zklamal, pobouřil, a ještě teď mám nutkání se rozbrečet. Jo, je to kravina. Vím. Ale když si nehty nekoušete od školky, pečlivě se o ně staráte, aby byly hezky zapilované, čisté, ani krátké, ani dlouhé… no nenaštvalo by vás, kdybyste získali supr dupr lak "anti bite treatment" proti kousání nehtů?
Myslím, že ve svých patnácti mám trochu právo se za něco takového v mém malém kosmetickém repertoáru stydět. Přeci jen, patnáctiletá slušňačka a kousat si nehty?
Nikdy nikdy nikdy! Fuj, hnus, bléééééé! Vždyť mně se dělá zle už jenom ze slov "kousání nehtů" o tom příšerném zvuku, když se nehet ukousne, ani nemluvím!

Prostě a jednoduše, kdybyste považovali kousání nehtů za vraždu a ušpinění učebnice za těžké ublížení na zdraví, navíc byste seděli s někým, komu je to šumák… vás by netraumatizovalo, že jediný lak, který vlastníte, je antikousací?
PS: nemám nic proti kousání nehtů, je-li zdůvodněno nějakou rozumnou výmluvou. Samozřejmě, že chápu, že když si někdo ulomí nehet, je nutné ho-za absence pilníku či nůžtiček-nějak zpacifikovat.